Все про діабет та життя з ним

Як правильно вибрати взуття для людей з діабетом

Як правильно вибрати взуття для людей з діабетом

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Питання підбору взуття гостро стоїть не тільки для людей з цукровим діабетом, а й для  здорового населення. Спробуйте згадати, коли востаннє Ви купували взуття, і воно тут же сідало на ногу як влите, не залишаючи після першої ж шкарпетки булькаючих мозолів або хворобливих червоних слідів?

Ми не беремо до уваги дівчат, які свідомо втискують свої ніжки в дизайнерські «іспанські чобітки» на височенних підборах. Недоцільність подібного вибору повинна бути очевидна для людей з цукровим діабетом.

Правильний підбір взуття важливий як для тих, хто веде активний або діловий спосіб життя, так і для тих, хто виходить з дому пару раз в тиждень в магазин за продуктами. Взуття - це те, що повинно захищати наші ноги від агресивного впливу зовнішнього середовища, будь то гарячий асфальт або посипана хімікатами і сіллю доріжка до будинку. Але, на жаль, саме неправильно підібране взуття найчастіше є причиною появи мозолів, натоптишів, а у деяких - виразок на стопах.

Особливо це важливо для людей, які страждають на цукровий діабет і мають такі ускладнення:

  • Значне зниження чутливості стоп
  • Атеросклеротичне ураження судин нижніх кінцівок
  • Деформація стоп
  • Виразкові дефекти або ампутації в анамнезі

Якому типу взуття варто віддати перевагу?

Взуття має бути зроблена з високоякісної м'якої шкіри (що виключить травму тилу стопи). Туфлі з жорстким або вузьким носком протипоказані, так як призводять до неправильного розподілу ваги на стопу, здавлення і травматизації пальців переднього відділу стопи.

  • Внутрішня частина взуття не повинна мати грубих швів.
  • Взуття має бути досить широким і глибоким щоб забезпечити можливість розміщення ортопедичної устілки (протипоказані масажні і жорсткі устілки).
  • Взуття не повинно бути занадто вільним і «бовтатися» на нозі, це може привести до утворення мозолів і потертостей.
  • Підошва взуття повинна бути жорсткою, найбільш оптимальна висота каблука 4 см (занадто високий каблук сприяє порушенню кровообігу в стопі і утворення зон підвищеного тиску на її підошовної поверхні). Можна вибрати туфлі на високій платформі, вони красиві, модні і безпечні для ніг.

Як вибрати відповідне взуття?

Необхідно підбирати взуття в другій половині дня, так як до вечора у багатьох ноги набрякають.

Для того, щоб вибрати взуття за розміром, можна зробити «відбиток підошви» (поставити ногу на лист щільного паперу, обвести по контуру і вирізати устілку). Потім вкласти цю устілку в взуття, якщо вона десь загнулася, значить, в цьому місці взуття буде натирати, що призведе до утворення мозолів і потертостей.

Примірка нового взуття повинна проводитися на обидві ноги, як сидячи, так і стоячи. Не поспішайте, поносіть вподобане взуття в магазині 10-15 хв - це дозволить краще його відчути. Черевик не повинен бути малий, занадто тісний або занадто вільний. Візьміть з собою свої ортопедичні устілки (якщо у Вас їх немає, то пам'ятайте, більшості людей з цукровим діабетом вони необхідні), вкладіть їх у взуття. Походіть близько 5 хв, для того, щоб зрозуміти свої відчуття.

Ви купили нову пару взуття. Що далі?

Нову пару взуття найкраще хоча б кілька днів спробувати поносити вдома. Але! Не використовуйте власні методи розношування, наприклад надягання взуття на мокрий або вовняний носок! Це може привести до травми стопи!

Пробна носка на вулиці, принаймні перші 2-3 дня не повинна бути довгою або включати в себе ходьбу на довгі відстані. Не варто ходити в новому взутті відразу цілий день.

У перші дні використання нового взуття необхідно ретельно оглядати свої стопи на предмет ознак почервоніння, потертостей або мозолів. Почервоніння означають, що взуття Вам не підходить. Вони з'являються в місцях надлишкового тиску і хоча Ви можете не відчувати болю, але при довгій шкарпетці в цих місцях можуть утворюватися виразкові дефекти. У разі, якщо ви бачите пошкодження шкіри, зверніться в кабінет «Діабетична стопа».

Перш ніж надіти взуття огляньте його внутрішню поверхню на предмет наявності сторонніх тіл, тріщин, загинів устілок. Якщо у Вас знижена чутливість стоп, перевірте, чи не зібралися шкарпетки в великі складки, чи немає всередині сторонніх предметів.

Завжди добре фіксуйте взуття на нозі. Воно не повинно бовтатися або сильно передавлює ногу. І пам'ятайте, ніколи не носіть взуття, яке привело до появи виразкових дефектів! Якщо це сталося одного разу, то обов'язково трапиться знову.

Діасант

Спеціалізований магазин для діабетиків в Івано-Франківську: глюкометри, тест-смужки, ланцети, інсулінові шприци, голки, шприц-ручки, вітаміни, продукти, косметика, аксесуари

©2024 ДІАСАНТ. Всі права захищено.
Зроблено та розкручено в Дзиґа