Все про діабет та життя з ним

Корисно про цукровий діабет

Корисно про цукровий діабет

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Цукровий діабет буває інсуліно залежний (цукровий діабет 1 типу) і інсуліно незалежним (цукровий діабет 2 типу). Перший зустрічається, в основному, у дітей і молодих людей, при ньому порушена робота підшлункової залози і спостерігається абсолютний дефіцит інсуліну; другий, більш поширений - у хворих після 40 років, часто страждають від зайвої ваги, при ньому інсулін виробляється в достатній кількості, але в клітинах мало структур, які допомагають глюкози потрапити всередину.

Також класифікують симптоматичний або вторинний цукровий діабет, діабет вагітних і діабет, викликаний недостатнім харчуванням.

Причини цукрового діабету

Цукровий діабет 1 типу виникає через збій в роботі імунної системи. У підсумку в організмі виробляються антитіла, які руйнують клітини підшлункової залози. Для розвитку захворювання потрібна спадкова схильність і виникла вірусна інфекція - краснуха, ветрянкаа, гепатит, свинка і т.п.).

Розвиток цукрового діабету 2 типу два провокують спадкова схильність і ожиріння.

Вторинний діабет виникає через хвороби підшлункової залози, гормональних порушень, генетичних синдромів, впливу ліків або хімічних речовин, зміни рецепторів інсуліну.

Механізм цукрового діабету

При будь-якому вигляді цукрового діабету в організмі неможливо повне використання глюкози. Вона не переробляється і не накопичується в м'язах і печінці, а циркулює по крові, негативно впливаючи на органи і тканини. Замість глюкози організм використовує для отримання енергії жири. Це призводить до утворення великої кількості токсинів - кетонових тіл, порушення жирового, білкового та мінерального обміну.

Симптоми цукрового діабету

Постійна сильна спрага, часте сечовипускання, сухість у роті, слабкість, сонливість, підвищений апетит, свербіж на шкірі, стомлюваність, погане загоєння ран, сильне схуднення у хворих на цукровий діабет 1 типу та ожиріння у хворих на цукровий діабет 2 типу.

Лікування цукрового діабету

Цукровий діабет вимагає дотримання спеціальної дієти. Необхідно відмовитися від цукру, спиртного, сиропів, тістечок і печива, тортів і цукерок, солодких фруктів. Їсти потрібно часто і маленькими порціями. Замість цукру застосовувати цукрозамінники (аспартам, сахарин, ксиліт, сорбіт, фруктоза і ін.).

Хворим на цукровий діабет першого типу і при прогресуванні діабету другого типу потрібна інсулінотерапія - щоденне введення в організм інсуліну через уколи. Також необхідно постійно контролювати рівень глюкози в крові і сечі, пити таблетки, які сприяють зниженню рівня цукру.

Показано також зниження ваги, заняття фізичними вправами. Лікування цукрового діабету - це довічне лікування.

Діасант

Спеціалізований магазин для діабетиків в Івано-Франківську: глюкометри, тест-смужки, ланцети, інсулінові шприци, голки, шприц-ручки, вітаміни, продукти, косметика, аксесуари

©2024 ДІАСАНТ. Всі права захищено.
Зроблено та розкручено в Дзиґа